COMPETITIONS 2012/2013Konkursy / Isish day / Enjoy my origin / British week / Inni o nas


UDZIAŁ W KONKURSACH OGÓLNOPOLSKICH I WEWNĄTRZSZKOLNYCH


Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w organizowanych systematycznie konkursach wiedzy z języka angielskiego. Nie tylko reprezentują szkołę , ale również osiągają wysokie wyniki, niejednokrotnie stając się laureatem konkursu na szczeblu ogólnopolskim.

Dnia 12 grudnia 2012 r. odbył się ogólnopolski konkurs "ENGLISH HIGH FLIER" z języka angielskiego dla klas V - VI. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z naszej szkoły, którzy pisali test leksykalno - gramatyczny na dwóch poziomach zaawansowania ( 22 uczniów klas V i 18 uczniów klas VI).

Dnia 9 stycznia 2013 r. odbyła się ogólnopolska olimpiada "OLIMPUS" z języka angielskiego dla klas IV - VI. W konkursie wzięło udział 76 uczniów z naszej szkoły, którzy pisali test leksykalno - gramatyczny na trzech poziomach zaawansowania.

Dnia 15.03.2013 odbył się szkolny konkurs wiedzy o Irlandii. Uczestniczyło w nim 62 uczniów klas IV - VI. Uczniowie uzyskali możliwość zapoznania się z materiałami dotyczącymi różnych aspektów historii, kultury, obyczajów i środowiska Irlandii. Konkurs miał formę testu składającego się z 15 pytań zamkniętych i 25 pytań otwartych.

Dnia 17.04.2013 odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy z języka angielskiego Edi Panda. Wystartowało w nim 26 uczniów klas IV - VI na dwóch poziomach trudności. Uczniowie mogli wykazać się znajomością gramatyki i słownictwa oraz zdolnościami językowymi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po opublikowaniu przez organizatora.

A oto nasi zwycięzcy tegorocznych konkursów ( szczegółowe informacje na stronie głównej szkoły w zakładce " sukcesy uczniów"):
I miejsca zajęli: Alicja Gniadek, Szymon Ziobro, Katarzyna Błachut, Weronika Czelińska, Karol Krzeczek, Julia Stępień, Patryk Popardowski.
II miejsca zajęli: Karolina Oryszczak, Patryk Popardowski, Cezary Bronicki, Eryk Giereś, Weronika Czelińska, Szymon Ziobro.
III miejsca zajęli: Maciej Piech, Monika Błachut, Julia Stępień, Maciej Ziobrowski, Michał Ćwik, Łukasz Swatek, Zuzanna Ziętara, Karol Filipek.

Ponadto uczniowie wzięli udział w krakowskim finale KONKURSU PLASTYCZNEGO "PORTRET KRÓLOWEJ ELŻBIETY II" w kategorii wiekowej- Szkoła Podstawowa klasy IV-VI. Jury nagrodziło 4 uczennice z naszej szkoły:
II miejsce: Katarzyna Bryk i Magdalena Górnikiewicz
III miejsce: Katarzyna Cholewa
Wyróżnienie: Alicja Kamińska

Nagrodzone i wyróżnione osoby wzięły udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez panią Barbarę Kaczmarowską-Hamilton dnia 20 XI 2012.
przejdż do góry

IRISH DAY

15 III Irish Day (Dzień Irlandzki. W tym dniu wszyscy uczniowie klas IV-VI ubrani byli w stroje w kolorze zielonym, który jest charakterystycznym kolorem Irlandii zwanej "Szmaragdowa Wyspą". Atrakcje, jakie czekały uczniów w tym dniu to: Szkolny Konkurs Wiedzy o Irlandii, pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu tańca irlandz-kiego Eriu, zielony deser podczas obiadu. W nastrój "szmaragdowej wyspy" pełnej legend, muzyki, poezji i tańca wprowadziła nas szkolna dekoracja w kolorach irlandzkiej flagi, przedstawiająca postać św. Patryka, irlandzkie symbole, zwyczaje, zabytki i krajobrazy, legendy (skrzata Leprechauna) oraz sławne postacie pochodzące z Irlandii.


przejdż do góry

ENJOY MY ORIGIN

W lutym mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dwóch gości-trenerów, którzy prowadzili warsztaty edukacyjne w języku angielskim i opowiadali o tradycjach, kulturze i geografii własnych państw: Jenna MacIntyre o Kanadzie a Mohammad Yasser o Egipcie. To dzięki projektowi "Enjoy my origin" nasi uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Kanady lub Egiptu, zweryfikować niektóre stereotypowe opinie na temat Kanadyjczyków i Egipcjan i ich krajów.
Cieszymy się, że niektórzy uczniowie mieli okazję zabrać głos w języku angielskim i spytać o coś naszych gości lub odpowiedzieć na ich pytania.
Można powiedzieć, ze Jenna i Mohammad świetnie odnaleźli się w roli ambasadorów swych państw przenosząc nas dzięki swoim opowieściom i zdjęciom do Kanady i Egiptu sprawiając, że chcielibyśmy odwiedzić ich ojczyzny.


przejdż do góry

BRITISH WEEK marzec 2012

  • szkolna wystawa poświęcona Wielkiej Brytanii i słynnym Brytyjczykom

  • 2 szkolne przedstawienia w języku angielskim: Snow White & Cinderellaprzejdż do góry

INNI O NAS

O wydarzeniach i uroczystościach organizowanych w naszej szkole można było przeczytać w tygodniku Głos Nowej Huty. Oto jak o nas pisali:przejdż do góry
Szkoła Podstawowa nr 144